18 خرداد 1392

دومین گزارش از نمایشگاه بین المللی CEBIT

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

دومین گزارش از نمایشگاه بین المللی CEBIT

گزارش تكميلى نمايشگاه سبيت: همانطور كه در بخش قبلى برنامه گفته شد اين نمايشگاه كه سالانه در استراليا با حضور كشور هاى مختلف و كمپانى هاى بزرگ برگزار مى شود از مهم ترين نمايشگاه هاى فناورى اطلاعات دنيا به حساب مى آيد كه در اين بخش فارغ از حضور شركت هاى تخصصى به دنبال تكنولوژى هاى به روز و ملموس تر هستيم تا حداكثر انتقال اطلاعات را بتوانيم داشته باشيم .از ابتداى ورود حضور شركت هاى سرشناس از جمله سامسونگ ، كسپرسكاى ، كداك ، اچ-پى و... توجه افراد را به خود جلب مى كرد اما حضور شركت هاى ناشناس كه با خلاقيت هاى جالبى حضور يافته بودند جذابيت بيشترى داشت . كه به اختصار به چند مورد آن مى پردازم .با حضور در يك كنفرانس كه در مورد آينده موبايل هاى هوشمند بود به اين موضوع پى برديم كه در آينده اى نزديك كامپيوتر ها جايشان را به تبلت هاى هوشمند خواهند داد  .
 

 اين موضوع كاملا از وسايل جديد موجود در نمايشگاه مشخص بود اولين چيزى كه توجهم را به خود جلب كرد خودكارى بود كه با نوشتن روى كاغذ معمولى تمام اطلاعاتش به شكل بى سيم به تبلت انتقال مي يافت.

 وسايل پزشكى جديد ى كه با تبلت به شكل وايرلس با نصب اپليكيشن خاص ارتباط برقرار كرده و به عنوان مثال فشار خون و قند خون را اندازه مى گيردو البته قابل ذكر است كه اين محصولات هنوز به توليد انبوه نرسيده است ولى به زودى تحول بزرگى در زمينه پزشكی و آزمايشگاه به وجود خواهد آورد.
 
  
 در اين بخش كه جالب هم بود با استفاده از فناورى نانو پوششى براى موبايل ها و تبلت ها و وسايل ديگر به وجد مى آوردند كه آن ها را از تماس با مايعات محافظت مى كرد.
 

Www.liquipel.com.au

 پرينتر سه بعدى كه به تازگى بسيار مورد توجه صنايع مختلف از جمله صنايعى كه پيوستگى مواد در آن اهميت بسيارى دارد مورد توجه قرار گرفته است كه به تازگى در ساختمان سازى نيز قرار است به كار گرفته شود
 و بحث انگيز ترين قسمت نمايشگاه National Broadband Network بود كه موضوع امروز استراليا ست كه اين پروژه عظيم كه تا چند سال آينده به بهره بردارى مى رسد و توسط دولت استراليا سرمايه گذارى شده است كه در واقع باعث به وجود آمدن اينترنت رايگان و بيسيم در اكثر نقاط استراليا مى شود و در اين نما يشگاه از تكنولوژى پيشرفته خود تنها ماكت هايى ارايه داده بود .

Www.nbn.gov.au

 

تعداد مشاهده (553)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "دومین گزارش از نمایشگاه بین المللی CEBIT"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید