14 خرداد 1392

دومین گزارش از کنفرانس اینسپو (INESPO)

مولف: مدیریت سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

دومین گزارش از کنفرانس اینسپو (INESPO)

 کنفرانس اینسپو (INESPO) دوشنبه سوم ژوئن سال  2013 در یک کلیسای قدیمی در میدلبرگ هلند رسما آغاز شد.
پس از طی مراحل تشریفات، غرفه شماره 133 به مدرسه خدیجه کبری(س) اختصاص یافت . پس از آماده سازی غرفه که حدود 2 تا 3 ساعت طول کشید بازدید اساتید، دانشجویان، دانش آموزان و خبرنگاران از غرفه ها آغاز گردید.
  .طبق آمار منتشره، در این کنفرانس  450 دانش آموز و همراه از 46 کشور شرکت کرده اند که مدرسه خدیجه کبری (س) به نمایندگی از ایران در این المپیاد حضور دارد. 
   

ابداع ثبت شده دانش آموزان خدیجه کبری تحت عنوان "The use of muscle energy for pumping up  water in fountains" ارائه شد. غرفه خدیجه کبری در سالن اصلی این کنفرانس و در کنار غرفه هایی از کشور اوکراین و ترکمنستان واقع شده بود
   

نکته قابل توجه، بازدید مراجعین زیاد از غرفه خدیجه کبری در چند ساعات شروع کنفرانس بود و اکثر مراجعین این استقبال را در تفاوت کار ارائه شده در این غرفه با غرفه های دیگر ذکر می کردند .
 بازدیدکنندگان در هنگام بررسی طرح ارائه شده این طرح را اقتصادی ، قابلیت اجرای سریع و راحت در پارکها و مکانهای عمومی، ایجاد نشاط و تحرک در افراد و استوار بودن این طرح بر پایه محاسبات فیزیک عنوان می نمودند.
با توجه به استفاده زیاد مردم از دوچرخه در هلند خصوصا در شهر برگزاری کنفرانس، استفاده از دوچرخه جهت تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی جنبشی باعث تعجب بازدیدکنندگان  از این طرح می شد و استفاده از دوچرخه - وسیله ای که روزانه ساعتها با آن سروکار دارند – را مورد استقبال قرار می دادند.
   

یکی از شاخصه های قابل توجه در ارائه این طرح، آماده سازی فیلم و عکسهایی از این طرح بود که با توضیحات دقیق و مفصل مسئولین خدیجه کبری مراجعین را جذب غرفه خدیجه کبری می نمود.
از جمله مواردی که در این کنفرانس مد نظر قرار گرفت حضور دانش اموزان زیاد و بیشماری بود که از این نمایشگاه بازدید میکردند.
دانش اموزان در گروه های چند نفره وارد نمایشگاه می شدند و به عنوان بازدید علمی و جهت کسب تجربه دستاوردهای ارائه شده را بررسی می کردند که در هنگام بازدید از غرفه خدیجه کبری ابراز خرسندی می کردند   
بازدید سازمانهای دوستدار محیط زیست و امداد رسان کشور هلند از غرفه خدیجه کبری از نکات قابل توجه در اولین روز برگزاری این کنفرانس بود.
 

تعداد مشاهده (979)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "دومین گزارش از کنفرانس اینسپو (INESPO)"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید